GÖVDEDE ÇATLAK MI VAR ? | Akçakoca Ses | Günlük Yerel Bölgesel Haberler
SON DAKİKA

GÖVDEDE ÇATLAK MI VAR ?

Bu haber 13 Kasım 2018 - 16:44 'de eklendi ve 1.216 kez görüntülendi.

İstan­bul’un su ih­ti­ya­cı­nı kar­şı­la­mak için yak­la­şık beş yıl önce baş­la­tı­lan ve 11 Ağus­tos 2018’de ta­mam­la­na­cağı du­yu­ru­lan Melen Ba­ra­jı’nda ka­ran­lık nok­ta­lar ar­tı­yor.

29 Ekim günlü Sözcü Ga­ze­te­si’ndeki kö­şe­sin­de ko­nu­yu gün­de­me ge­ti­ren Çiğ­dem Toker, daha ön­ce­ki bir ya­zı­sın­da “Baraj üstü ör­tü­len ya­pı­sal so­run­lar do­la­yı­sıy­la bit­me­yecek” de­di­ği­ni ha­tır­lat­tı. Bir mü­hen­dis oku­ru­nun “derin bir ses­siz­lik ve ka­rart­ma var” de­di­ği­ni ak­ta­ran Toker ya­zı­sın­da “DSİ İstan­bul 14. Bölge Mü­dür­lü­ğü’nde ba­ra­ja dair olum­suz ko­nuş­ma­lar ya­sak­lan­mış hatta kurum in­ter­ne­tin­den konu ile il­gi­li link­le­re ula­şım en­gel­len­miş. Ga­li­ba bu vahim du­ru­mun Cum­hur­baş­ka­nı’nın ku­la­ğı­na git­me­sin­den kor­ku­lu­yor. Ne­re­dey­se beş yıl önce baş­la­nan ve açı­lı­şı dört kez er­te­le­nen Melen Ba­ra­jı’nda neler ol­du­ğu­nu bize kim açık­la­ya­bi­lir?” diye sordu.

Sak­la­nı­yor mu?

Toker ‘Melen Ba­ra­jı’ndan ne haber baş­lık­lı ya­zı­sı­nı “İhale yol­suz­lu­ğu so­ru­su so­rul­du diye bir kadın ga­ze­te­ci­ye kaba dav­ran­mak­tan çe­kin­me­yen Bakan Pak­de­mir­li ka­mu­oyu­nu ay­dın­la­tır mı acaba? Yoksa baraj göv­de­sin­de­ki çat­lak­lar, çöpe giden har­ca­ma­lar, ba­kan­dan bile sak­la­nı­yor ola­bi­lir mi? diye ta­mam­la­dı. Melen Ba­ra­jı için ka­mu­laş­tır­ma­ya 845 mil­yon lira, in­şa­ata da 647 mil­yon lira har­can­mış­tı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
UA-138704767-1