Gerçekten Belediye’yi Eş Başkan mı Yönetiyor Okan Başkan Bu Olaylara Ne Kadar Daha Sessiz Kalacak | Akçakoca Ses | Akçakoca'nın En Büyük Haber PortalıAkçakoca Ses | Akçakoca'nın En Büyük Haber Portalı

SON DAKİKA

Gerçekten Belediye’yi Eş Başkan mı Yönetiyor Okan Başkan Bu Olaylara Ne Kadar Daha Sessiz Kalacak

Bu haber 24 Mayıs 2020 - 16:21 'de eklendi ve 1.953 kez görüntülendi.


Gerçekten Belediye’de Bir Nursel Yanmaz krizi var mı 

Daha önce Belediyenin 10 Senelik personeli olan   1 seneye yakında Kültür müdürlüğünü yapan  Sema Ertürk ve Umut ışığının Koordinatör’ olan Nursel Yanmaz’la   yaşadığı tartışma sonucun da Kültür müdürlüğünden alınıp temizlik işlerinin başına getirilmişti

Sema hanımın kocası olan Hasan Ertürk eşine yapılan haksızlıklara dayanamayarak Kendi sosyal hesabında eşinin hangi şartlarda müdürlük görevinden alınarak temizlik işlerine verilmesini açıklayıcı paylaşımlar yapmıştı

Durumdan rahatsız olan Umut Işığının koordinatör’ü. Nursel Yanmaz Hasan Ertürk’ün paylaşımların dan dolayı  eski Kültür müdürü  olan Sema hanımı Okan Yanmaz tarafın dan çağrıldığını lakin eşinin Nursel yanmaz tarafından ifadesi alınırcasına küçük düşürüldüğünü dile getirdi

Belediye ye çağrılan Sema Ertürk’e Nursel Yanmaz Eşinin sosyal medyadaki paylaşımların dan dolayı temizlik işlerinden alınarak  bundan sonraki süreçte İtfaiye müdürlüğün de görevine devam edileceği, kendisine Nursel  Yanmaz tarafından  tebliği edildi 

Eşine yapılan haksızlıktan dolayı tekrar kendi sosyal hesabından yaptığı paylaşım Akçakoca da şaşkınlık yarattı  Yine KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ’nde  10 senelik   memuru  olan Mustafa Yıldız’ında

Yine Nursel Yanmaz’a yakın bir insanla tartışması sonucu yeri değiştirilerek  Terminale bilet kesmeye gönderildi  Durumlar böyleyken herkesin Belediyede Nursel Yanmaz dan yana büyük bir tedirginlik yaşadığı herkesin dilin de.

Sema hanımın eşi tarafından yapılan paylaşımlar  Yine Akçakoca’ya zarar verdiği gibi  Okan Yanmaz’ın konulara Dail olmayıp bir açıklama yapmaması da kafalarda soru işaretine sebep oldu

İŞTE HASAN ERTÜR’ÜN O PAYLAŞIMI ASLINDA NE(LER) OLMUŞTU. BİRAZ İTİRAF, BİRAZ ÖZELEŞTİRİ
Başkan sizinle görüşecek diye evden çağırıyorlar, gittiğinde haşmetlu Nursen Sultanın makamına alınıyor eşim, orada sorgulanıyor. Eleştirilerimden duyulan rahatsızlık nedeniyle tehdit ediliyor, beni kontrol etmesi söyleniyor. 

İşin trajikomik tarafı şu; “başkan ile görüşmek üzere gittiği belediye sarayında kendisiyle görüşen sultan çok da kendisinin eşbaşkan olarak anılmasından rahatsızlığını dile getiriyor. Gerçekten bu kadarını tahmin edemediğim için kendisinden özür diliyorum,

kendisi artık bundan sonra belediyenin olduğu kadar benim de tek başkanımdır. Elbette çok haklı, tekbaşına hükmeden başkana bir tane daha ortak başkan varmış gibi eşbaşkan derseniz, rahatsızlık duyması çok doğal.

Amma sırf eleştirilerim yüzünden eşimin 25 erkeğin çalıştığı itfaiyeye sürgüne gönderilmesini çok ağır bir karar olarak değerlendiriyorum. “Sözde biricik halasının biricik kızı” ama muhteris sultan işin içine girince işin rengi değişiyor. Sultana söz geçirmek zor tabi ki, hatta geçmiş yıllarda bunu çok denemişliği ve defalarca başgöz yarmışlığı var ama artık o gençlik enerjisi kalmamış serde.

Elbette buna boyun eğmeyeceğiz, hukuka taşıyacağız konuyu. Hatta çok daha önemli mecralara taşıyacağımızdan da emin olabilirsiniz. İlk icraatı da biliyoruz, son icraatı da. Bir takım satılmış menfaat kölelerinin artık menfaat köpeklerine dönüştüğünün de farkındayız.

Bugün aktif siyasetin içinde olan sağduyusuna güvendiğim biri bugün; “inşallah sayenizde Akçakoca Belediyesi şu Nursen Sultandan kurtulur, dedi.

Bugüne kadar 25 senelik evliliğim boyunca Okan’dan 5 kuruşluk menfaatim olmamıştır. Tam aksine kendisi yıllar önce araç almak için Almanya’ya geldiğinde kendisini ağırladık, kendisi için en uygun aracı, en avantajlı şekilde almasını sağladık.

Kardeşlerim kendisini araçlarla Akçakoca’ya kadar getirdi. O seyahat boyunca yaşadıklarını size bir yazı dizisi olarak aktaracağım. Enterasan bulacağınızdan eminim. Önümüzdeki günlerde heyecanla okuyacağınızdan eminim. Adı “Ağbimin Yolarkadaşı” olabilir.

Bilge; “dünkü söylediklerimden dolayı bugün beni kimse suçlamasın, çünkü dünle bugün arasında çok yeni şey öğrendim”, der. Bu arkadaş için oy kullanmasına neden olduğum, savunup tartıştığım başta en yakın akrabalarım olmak üzere herkesten çok özür diliyorum.

Yazdığım isimsiz yazılar ( en iyi Nevzat Cingirt bilir ki, kendisi de sözde eski bıçkın sosyalist akrabam, şimdilerin ceketini rüzgara göre asan menfaatperesti ), farklı rumuzlarla sosyal medyada yaptığım tartışmalar, gece nöbetleri ve ikna çabalarım için binlerce kez affınıza sığınıyorum.

En son şu beni çileden çıkaran Nursen Sultan beslemelerinin “karın ağrım”diye tabir ettikleri; henüz yazısı yazılmadan haberi hemen Nevzat Cingirt tarafına servis edilen ve aceleyle internete düşen kültür müdürünün işinden alınma hikayesine gelelim :

Eşimin tüm engellemelerine rağmen işinde gayet başarılı ve kültür çevresi tarafından sevilip sayılmasını hazmedemeyen siyaseti entrika ve ayak oyunları bilmek zanneden sultan hanım, müdahalelerinin dozunu artırarak hakarete başladı.

En son gayet başarılı geçmekte olan hamsi festivalinde bir konuk belediye başkanına erken servis yapıldığı için kıyameti koparıyor. Şimşek çaksa, magazin basının deklanşöre bastığını zannedip poz veren Nursen sultan, uluorta o kalabalığın içinde eşime;

“festivalin içine sıçtınız” diye bağırıyor. Eşimin o gün küçük çaplı bir tartışma yaşadığı elemanını hafta sonu nispet yapar gibi alıp Çanakkale seyahatine götürmesi gibi diğer detayları anlatmak istemiyorum.

Ayrıca daha önce yine aynı elemanı AKP sempatizanı olduğu için görevden uzaklaştırma çabası içinde olmuştu. P.tesi döndüğünde eşimi makamına çağırıp amiri gibi fırçalıyor. Bunun üzerine Esma Hanım başkana çıkıyor ve artık Nursen eşbaşkanla muhatap olmak istemediğini söylüyor.

“Eğer buna zorunlu tutulacaksam, başarılı olmam mümkün değil. Yazımı yazıp beni görevden alın,” diyor. Araya girenler olmasına rağmen eşim omurgalı duruşundan taviz vermiyor ve yazısının yazılmasını istiyor. Durumun özeti budur.

Takdiri ve yorumu size bırakıyorum. Başkan kim, Akçakoca kimler tarafından yönetiliyor, siz karar verin.
Şahsen ben, böyle bir başkan istemiyorum. Bir sonraki paylaşımım icraatlarıyla ilgili olacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
sami altun 28/05/2020 / 13:25 Yanıtla

Yazıları okudum ve yazan adına gerçekten utandım.Bunu yazan arkadaşda biraz edep olsa bunları yazmaya utanırdı diye düşünüyorum.Kimsenin özeli kimseyi ilgilendirmez.Bundan anladğımız eşiniz müdürlüğü yapabilecek olsa kendi haklarını aramayı pek ala bilirdi eşi çıkıp facebookta her bir haberin altına şaçmalama eğiliminde bulunmazdı.Okan beyinde muhattap alıp da cevap vermemesi çok normal diye düşünüyorum.Buralarda kendinizi reklam edeceğinize gerçekten bir hakkınız olduğunu düşünüyorsanız;adalete yönelin dedikodulara değil!!!

sami altun 28/05/2020 / 13:30 Yanıtla

oo ne güzel gazete işine gelmeyen yorumu siliyor 😀

UA-138704767-1