ESKİ BAŞKAN YEMENİCİ, MEVCUT YENİ BAŞKAN VE CHP İLÇE BAŞKANINA PATLADI | Akçakoca Ses | Akçakoca'nın En Büyük Haber PortalıAkçakoca Ses | Akçakoca'nın En Büyük Haber Portalı

SON DAKİKA

ESKİ BAŞKAN YEMENİCİ, MEVCUT YENİ BAŞKAN VE CHP İLÇE BAŞKANINA PATLADI

Bu haber 26 Haziran 2020 - 10:11 'de eklendi ve 1.139 kez görüntülendi.


Bir önceki dönemin belediye başkanı Cüneyt Yemenici, son günlerde kendi dönemine ilişkin yapılan eleştirilere kayıtsız kalmadı.

Yemenici, CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz’un yaptığı sokak lambaları eleştirisine karşı belgeli bir paylaşımla yanıt verirken, sokak lambalarının sökülmesi emrini veren belediye başkanı Okan Yanmaz’a da bir mesaj göndermiş oldu.

Cüneyt Yemenici, son zamanlarda kendi başkanlık dönemiyle ilgili yapılan haksız eleştirilere karşı uzunca süren suskunluğunu bozarak cevabî paylaşımlar yapmaktaydı. Bu son paylaşımla Yemenici, kendi dönemine ilişkin yapılacak haksız eleştirilere karşı boş durmayıp cevap vereceğini de göstermiş oldu.

İşte Cüneyt Yemenici’nin yaptığı o paylaşım:

”Emekçinin hakkını verin Sn. Tuğrul başkan…

Bir gün önce; Çınar caddesinde esnafımızın talebi doğrultusunda yaptığımız ve o dönem gazete başlıklarıyla ve esnafımızın büyük övgüsünü alan aydınlatma çalışmasını CHP ilçe başkanı Sn. Tuğrul Abanoz diline dolamış.

Emekten, emekçiden, hak yemekten bahsetmiş.Rakamlardan bahsetmiş. Dönemimizi ilgilendiren icraatların rakamlarını 2 ile çarpma rüzgarına sn. başkan da kapılmış.

Yaptığımız dönemde yaklaşık 400 bin lira civarı bir bedele mal olan ışıkları ‘1 milyon lirası heba oldu bu para emekçinin hakkı hukuku’ gibi sözler etmiş.

Belediyeler dış mekanlar için aydınlatlama, oturma bankı, çevre süsleri, çiçek dikimi, pergola vs gibi kent estetiği açısından çalışmalar yaparlar ve bu malzemeler zamanla bozulabilir, yıpranabilir, kırılabilir vs.

Sizin mantığımıza göre asfalt da dökmemek lazım, çöp bidonu da almamak lazım, sahile can kurtaran kulesi de koymamak lazım.

Cüneyt Yemenici ve meclis üyeleri, Akçakoca Belediyesinin bırak 1 milyon lirasını, 1 kuruşunu heba etmemiş, kimseye peşkeş çekmemiş, şahsına menfaat sağlamamıştır.

Dönem dönem hava muhalefeti sebebiyle aydınlatmaların yanmadığı, söndüğü olmuş, bakım onarım hatta yenileme çalışması yapıldığı doğrudur. Ayrıca aydınlatma çalışmasını yapan firmadan Karadeniz’in hırçın havasını göz önünde bulundurarak 10 yıllık bakım onarım yenileme garantisini almadığımızı mı düşündünüz sn Tuğrul Abanoz?

Haktan, emekten, emekçiden bahsederken keşke şunlara da değinseydiniz. Dönemimde içindeki kiracısı tarafından 2.5 milyon tl’den başlayarak sonunda “ burayı bana 4.5 milyon tl’ye sat ömrüm boyunca sana minnettar olurum başkanım “ denen belediyemize ait benzin istasyonunu satmayıp 2 milyon liraya peşin kiraya verdiğim için mi emekçinin hakkını heba etmişim?

Yine belediyenin 8 adet dükkanında oturan kiracısı tarafından 2016 yılında 850 bin tl’ye sat dediği dükkanları satmadığı ve değerinde kiraladığımız için mi emekçinin hakkını heba ettim?

Belediyeye ait hemen her yeri ucuza kiralamak isteyenlere müsaade etmeyip piyasa değerinde kiraladığım için mi, kira gelirlerini üç kattan hatta 10 kattan fazlaya yükselttiğim için mi, menfaat guruplarına ilçeyi teslim etmediğim için mi?

Açık hava reklam gelirlerini 16 bin liradan 106 bin liraya ihale ettiğim için mi emekçinin hakkını heba ettim sn başkan?

Kime değil kaça veririm diye düşünerek ihale yaparım dediğim için mi sn Abanoz? Şimdilerde takas edilmek istenen Günbatımı tesislerinin kirasını 15 bin tl’ye çıkartıp, içine ayrıca 1.5 milyon liralık da yatırım yaptırdığım için mi emekçinin hakkını heba ettim?

Bomboş atıl vaziyette duran belediye iş merkezini siyasi gücümüzü kullanarak öğrenci yurduna dönüştürdüğüm ve aylık 30 bin lira kira getirisi sağladığım için mi emekçinin emeğini heba ettim?

Santimetre karesini satmadan 200 milyon liralık yatırım yaptığım için mi emekçinin hakkını heba ettim.

Mesai arkadaşlarım olarak gördüğüm personelimin her türlü özlük haklarını istedikleri ve hak ettikleri noktaya getirdiğim için mi emekçinin hakkını heba ettim?

Sizler grev, eylem vs gibi faaliyetleri çok iyi bilirsiniz. Belediye tarihinde davullu zurnalı sözleşme imzalayan ilk başkan olduğumuz için mi?

Akçakocabey siyasal bilgiler fakültesini Akçakoca’ya kazandırdığımız için mi?

Akçakoca Demirçelik OSB’yi kurduğumuz için mi emekçinin hakkını heba ettim?

Millet menbaa kalitesinde su içsin diye 21 milyon lira bedelle konvansiyonel teknolojiye sahip içme suyu arıtma tesisi yaptığımız için mi heba ettik, Sarıyayla Nazmi Çiloğlu barajını tamamladığımız ve açtığımız için mi sn Tuğrul Abanoz?

Ceneviz kalesini restore ettiğim için mi, annelerimize eşlerimize, kızlarımıza yakışmayacak haldeki Kadınlar plajını yepyeni haline dönüştürdüğümüz için mi emekçinin hakkını heba ettik?

Ailenin giremediği alanda 68 dönüm üzerine Değirmenağzı 15 Temmuz parkını inşaa ettiğimiz çocuklara, yaşlılara, gençlere, aileye kazandırdığımız için mi? Bu arada sn. Abanoz maliyeti 30 değil 12.5 milyon lira bedelle ihale ettik bundan dolayı mı heba ettik?

Akçakoca belediyesinden bir kuruş para çıkmadan Çivi deresini ıslah edip üzerine 5 adet köprü inşa ettiğimiz için mi heba ettik? Merkez camii etrafında caminin güzelliğini kapatan 8 binayı yıkıp çevre düzenlemesi yaptığımız için mi heba ettik?

Sn. Başkan en az Sizler kadar Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü severiz, sayarız, tören alanına ona yakışır heykelini koyduğumuz için mi, Kurtuluş savaşında Akçakocalıların milli mücadeleye emeğini simgeleyen rölyefi yaptığımız ve tarihimize sahip çıktığımız için mi?

Bana da teşekkür edecek misin sn Abanoz?.. Herkesin yapmak isteyip de hayata geçiremediği liman içinde, ilçemize yakışmayan alanı ilçenin ilk ve en büyük kentsel dönüşümünü belediyenin kasasından bir kuruş çıkmadan TOKİ’’yi yanımıza alarak belediyemize büyük gelir getirecek dükkanlar kazandıracağımız için mi?

Daha sayayım mı sn. Başkan?.. Kentsel SİT Alanı olan Tarihi Ticaret Merkezi’ni mal sahiplerinden bir kuruş para almadan, belediyeden de bir kuruş para çıkmadan restore ettiğim için mi emekçinin hakkını heba ettim?

Çöp çöp diye bağırıyordunuz… Çöpün layık görüldüğü Ayazlı mahallemizi söz verdiğimiz gibi çöp dökmediğimiz için mi, semi treyler ile Düzcedeki düzenli depolama sahasını taşıdığımız için mi emekçinin hakkını heba ettik sn. Abanoz?

Bu arada çekici bedeli sözü edildiği gibi 20 bin lira değil şoför, vergi, sigorta, kasko ve her türlü bakım hizmetleri taşıyıcılar kooperatifine ait olarak 9.900 tl ye taşıdığımız için mi?

Tarihinde ilk defa jet ski’li, deniz cankurtaran ekibi kurup 1000’e yakın vatandaşı boğulmaktan kurtardığımız için mi emekçinin hakkını heba ettik?

Unutulmuş, dönemimize kadar herkesin göz ardı ettiği Tarihi yukarı mahalle pazarını kurup 100’e yakın kadınımıza iş – aş – ekmek imkanı verdiğimiz için mi, yoksa oradaki tarihi binaları belediyenin kasasından 1 kuruş bile çıkmadan restore ettiğimiz için mi emekçinin hakkını heba ettik?

Çuhallı çarşımızı su baskınlarından kurtarmak için yaklaşık 2 km uzunluğunda, çapı 1 mt olan beton drenaj boruları döşediğimiz için heba ettik?

Gençlerimiz spor yapabilsin diye belediyenin kasasından 1 kuruş çıkmadan 1000 kişilik spor salonunu, Harman yerine ve Ayazlı’da meslek lisesinin yanına semt sahaları kazandırdığımız için mi emekçinin hakkını heba ettik?

Eğitime önem verip okullarımızın bir dediğini ikiletmediğimiz için mi, spor sahalarını yaptığımız, bilim atölyeleri kazandırdığımız için mi, Akçakoca tarihindeki ilk ve tek bilim festivalini yaptığımız için mi sn. Başkan?

Akçakoca’da sezonu uzatmak için yatay mahmuz çalışmasını başlatıp tüm projelendirme çalışmalarını bitirip yatırım programına aldırdığımız için mi emekçinin hakkını heba ettik?

Balıkçılık sektörünü büyütmek için ve teknelerin batmaması için yeni balıkçı barınağını projelendirip ihaleye hazır hale getirdiğimiz için mi heba ettik?

Saydıklarımın içinde azı var çoğu yok. Ve tüm bunları yaparken belediyemizin gelirlerini ve mal varlığını arttırıp santimetre kare satmayıp gecemizi gündüzümüzü yollarda yatırım kapılarını aşındırdığımız için emekçinin emeğini heba ettim?

İşimizden, gücümüzden, ailemizden, sağlığımızdan fedakarlık yaptığımız için mi emekçinin hakkını heba ettik sn. Tuğrul Abanoz?

Bir gün yorgunluk hissetmeden büyük bir aşkla yaptığım bu görevde her dakikamı Allah’a hesap vereceğimiz bilinciyle geçirdik. İnşallah duamız Rabbimiz katında karşılık göreceği inancındayım.

Gördüğünüz gibi biz de gecemizi gündüzümüze katan emekçilermişiz. Lütfen bizim emeğimizi de heba etme Sn. Başkan…

Bugün Cuma, Cuma’nız mübarek olsun sn. Başkan.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
UA-138704767-1