BİRİ ORGANIZEYE FABRIKA SOKMUYOR DİĞERİ AKÇAKOCAYA YATIRIMCI SOKMUYOR | Akçakoca Ses | Akçakoca'nın En Büyük Haber PortalıAkçakoca Ses | Akçakoca'nın En Büyük Haber Portalı

SON DAKİKA

BİRİ ORGANIZEYE FABRIKA SOKMUYOR DİĞERİ AKÇAKOCAYA YATIRIMCI SOKMUYOR

Bu haber 22 Eylül 2021 - 11:45 'de eklendi ve 697 kez görüntülendi.


vatandaş bunlardan illah etti 
Akçakoca’da iş yapmak isteyen tüm yatırımcıları kovmak için fırsat kollayan çete yine iş başında.
Başını CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz ile Ergun Aşçı’nın çektiği bir grup, milyonlarca lira yatırımla Akçakoca’da iş yapan bir üretim tesisini hedef almış durumda.
Her yatırım imkanına sebepsizce karşı olan bu çete, çocukları iş arayan vatandaşların iş bulabilme imkanlarını da yıllardır ellerinden alıyor.


Akçakoca’nın yeni yatırımlara kavuşmasını engelleyen bu çete yüzünden ilçe nüfusu uzun zamandır 25 binlerde sayarken, çevremizde bulunan küçücük ilçeler bile zamanla yeni iş imkanlarının açılması yüzünden hem nüfus hem ekonomik zenginlik olarak Akçakocamızı solladı.
Uzun uğraşlar sonucunda Akçakoca’da açılması sevinçle karşılanan OSB (Organize Sanayi Bölgesi) işsizgençlerimizin ev kurma, evlenme, para kazanma hayallerini yeşertirken Ergun Aşçı ve birlikte hareket ettiği Akçakoca düşmanı çete yüzünden o gençlerin hayalleri maalesef suya düştü.
Ergun Aşçı’nın OSB kurulması öncesinde yargıya başvurması yüzünden uzun süren mahkemeler nedeniyle OSB’nin kurulması 3 yıl gecikti. Bu günlerde OSB arazisinde yer tahsislerine geçildi ama nerden baksanız faaliyete geçmesi 3 sene gecikti.
CHP ile başkanı Tuğrul Abanoz ve tuzu kuru alemci Ergun Aşçı gibi ekonomisi iyi olan bir grup ne zaman ilçeye bir yatırımcı iş yapmaya gelse derhal harekete geçerek onu durdurma faaliyetine girişiyorlar.
Akçakocalı iş insanı Oğuzhan Sevinç’in 40 kişiyi çalıştıracak olan işyeri yapmasına karşı gelen bu çete, milyon liralarca masraf edilmiş projenin mahkemeler yoluyla kaldırılmasına neden olup işsiz gençlerin bir kez daha ekmekleriyle oynadılar.
Edilli köyüne yapılacak olan turistik tesislerin yapımına karşı olup mahkeme sürecine sokan ve geçtiğimiz yaz sezonunda çalışma ümidi olan en az 100 Akçakoca gencini ekmeksiz bırakan da yine bu çete oldu.
Ne zaman Akçakoca’ya sermaye sahibi bir grup girip yatırım yapmak istese bu çete hemen harekete geçerek mahkeme ve algı oluşturan paylaşımlarla projelerin durmasına ya da gecikmesine yol açıyorlar.
Tok açın halinden anlamaz demiş atalarımız… Bu tuzu kuru kesim istiyor ki Akçakoca’da fabrika olmasın, büyük turistik işletmeler açılmasın, işsizlere istihdam olanağı ortaya çıkmasın, Akçakoca gelişmesin hep yerinde sayıp dursun.
Akçakoca insanının ekmeğine adeta düşman kesilen bu çetenin son hazırlığı ise Sapak bölgesinde faaliyet yürüten bir cüruf işleme atölyesi oldu.
Sosyal medya üzerinden örgütlenen bu çete, her türlü yasal iznini almış olan bu fabrikanın önünde eylem yapma hazırlığı yapıyor.
Kaymakamlık ve Belediye yetkililerinden olayı sorup öğrenmek yerine eylem yaparak fabrikayı kötü göstermeye çalışacak olan bu çete, diğer projelerde olduğu gibi burasını da kapattırmak ve çalışan 20 civarında insanı ekmeksiz bırakmak istiyor.
Artık bir hastalık düzeyine gelmiş olan bu Akçakoca düşmanlığına dur diyecek mercinin başında olan yeni ilçe Kaymakamı Mustafa Can’a seslenen Akçakoca halkı, bu tür düşmanca hareketlere müsaade etmemesini bekliyor.
Sayın Kaymakamımız Can, milyonlarca liralık yatırım yapıp katma değer üreten, her türlü yasal belgeye sahip olan ve en önemlisi Akçakoca’nın işsizlerine ekmek kazanma fırsatı sunan bu tür firmalara karşı yapılacak yasa dışı gösterilere müsamaha göstermemelidir.
Yapılacak olan gösterilerle sözkonusu işletmeciler zan altında kalıp ilçeden ayrılmayı başka yerde yatırım yapmayı isteyebilirler. Bu durumda hem Akçakocalı çalışanlar işsiz kalacak hem de Akçakoca, bir kez daha kötü bir olayla anılan bir ilçe olacak.
Akçakoca’da yatırım yapmak isteyen insanların korkulu rüyası olan bu çetelere sessiz kalmak, onların ekmek karşıtı gösterilerine izin vermek, Akçakoca’nın her gün biraz daha fakirleşmesine göz yummaktır. Sayın mülki amirlerimizden ricam bu tür çetelere Akçakoca’yı teslim etmemektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Erol Turkut 25/09/2021 / 21:35 Yanıtla

Çeteye metreyle işimiz yok. Rand uğruna güzelim akcakocamızı maffetmiyelim, yeterince betonlaştı güzelim yeşillikler gitti. Buraya gelen turist hem denizi hemde yeşilliği için geliyor. Beton yığınlarından sonra birde zehirli curufla memleketimizi harcamayalım. Böyle güzel bir memleketi bir daha bulamayız. AKLINIZI İYİ KULLANIN…

UA-138704767-1