AK PARTİ ADAYLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI | Akçakoca Ses | Günlük Yerel Bölgesel Haberler
SON DAKİKA

AK PARTİ ADAYLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Bu haber 20 Ocak 2019 - 16:56 'de eklendi ve 747 kez görüntülendi.

AK Parti Düzce İl ve İlçeler Belediye Başkan Adayları 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirile yoğun bir katılımın gözlendiği  tanıtım programı ile görücüye çıktı.

Partililerin salonu tıka basa doldurduğu “Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı”na AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da katılırken, Akçakoca’dan toplantıya katılan çok sayıda partili de tribünlerde yerini aldı.

Aylardır süren aday belirleme çalışmalarının ardından parti görüşleri ve mevcut belediye başkanları ile ilgili hazırlanan raporları inceleyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçe ve belde belediye başkan adaylarını belirlemesinin ardından bugün gerçekleşen aday tanıtım programı için partililer 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nu tıka basa doldurdu.

 

İl Başkanı Mustafa Keskin ve Düzce Belediye Başkanı Adayı Dr. Faruk Özlü, salondaki hummalı çalışmaları yerinde takip ederken, program saatinin yaklaşması ile kalabalıklaşan salonda oturma düzenini merkez ve ilçeler olarak belirlenirken, adayların salona girmesi ile sloganların ardı arkası kesilmedi.

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’nın katılımıyla yapılan tanıtım toplantısında partinin tüm kademeleri hazır bulunurken, eski vekiller ve başkanlar ile partinin emektarlarının da katılım gösterdiği görüldü.

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü’nün adım atması ile salon “Düzce’nin gururu Faruk Özlü” sesleri ile inledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ilk konuşmacı olarak  AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin davet edildi.

“Güçlü belediyecilik kentin çehresini değiştiren belediyeciliktir”

Keskin konuşmasında, Düzce’nin 2001 yılında kurulan AK Parti belediyeciliği ile 2004 senesinde tanıştığını anımsatarak; “Düzce’de gerçekten çok çalıştık. Bugün Düzce’nin karşısına yeni adaylarımızla bir bütün olarak çıkıyoruz. 31 Mart Yerel Seçimleri bir gönül belediyeciliği seçimidir. Güçlü belediye; sadece yol, kanalizasyon gibi hizmetleri veren belediye değildir. Güçlü belediyecilik; tüm sorunlarıyla ilgilenen, çehresini değiştiren belediyeciliktir. Ben Düzce’nin 7 ilçe ve 2 belde belediyesiyle davamızı kapı kapı dolaşarak anlatmayı tüm teşkilat mensuplarımızdan bekliyorum. Düzce ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

 

Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü’nün sahneye davet edilmesi ile alkış tufanı koptu. Salon, “Düzce’nin gururu Faruk Özlü” sloganları ile inledi. Büyük bir coşkuyla sahneye çıkarak salonu dolduran kalabalığı selamlayan Özlü, 24 Haziran Seçimleri’ne atıfta bulunarak başladığı konuşmasında; “Bundan 6 ay kadar önce yapılan seçimlerde Düzce’de bir takım söylemler oldu; “AK Parti bitti, bu iş tamam” diye. Şu salona bakın! Bu insanlardaki muhabbete bakın! AK Parti Düzce’de tükendi mi? Tamam mı, devam mı karar verelim. 24 Haziran yüzde 56.1 aldık. AK Parti’nin en çok oy aldığı illerin 9.’su Düzce. Bizden sonra en fazla oy alan partinin oyu yüzde 18. Bunlar ya hesap bilmiyorlar ya da rakam. Tam üç katından bahsediyoruz. Matematik bilmek gerekiyor ya okumuyorlar ya da olmasını istediklerini söylüyorlar.”

 

Tek tek ilçelere seslenen Özlü, “Tüm Düzce bu salonda mesajı verdi. Yeni bir dönemin başlangıcını yapıyoruz. Bizim çalışmalarımızın iki temel taşı var; birincisi erdemli siyaset. Bunun temelinde temiz siyaset, yüksek ahlak ve maneviyat vardır. İkinci temel taşı vizyonel liderliktir. Düzce’nin 2023’e hazırlanmasıdır. ” dedi

Düzce’deki mevcut ihtiyaçlara dikkat çekerek, sözlerine devam eden Özlü,  “Mutlaka bu şehrin kanalizasyon, ulaşım, kaldırım sorunları var. Hepsi bitmedi. Bunlar için tüm Düzce’ye sesleniyorum; istikbal vaad etmeyen çözümlere evet demeyin, ortak olmayın. Son 3 yıla baktığımızda yarım kalan tüm işler bitirildi. Hastane açıldı, metruk işyerleri yurt oldu. OSB bağlantı yolu açıldı. Akçakoca’ya siyasal bilgiler fakültesi açtık. Bizim ağzımız değil kafamız çalışır. Ağzı çalışanlara prim vermeyelim. Geçen dönemde sadece Düzce yollarını yapmadık. Antartika’ya üs kuruyoruz. Her defasında destanlar yazan Yığılca bu defa da destan yazmaya var mısın, Kaynaşlı var mısın?” diyerek bir kez daha tek tek ilçelere seslendi. Özlü, konuşmasını Nazım Hikmet’in “Bu memleket bizim” şiiri ile noktaladı.

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır ise kürsü konuşmasına “AK Parti kimliği taşıyan herkese merhaba” diyerek başladı ve şöyle devam etti: “Düzce 81. il, küçük bir il ama büyük düşünen bir il. Büyük düşünen bir başkan adayı ile beraber 10-0’ı tekrar yazmak üzere hazırız.  Desteği her zaman verdiniz, şüphemiz yok ancak yol kolay değil. Yokuş dik, yük ağır. Yüksek hizmeti Düzce, AK Parti döneminde gördü. Yarım asırda Düzce’ye gelmeyen hizmet AK Parti döneminde geldi ama Düzce bundan çok daha fazlasına layık.

 

Her AK Partili’ye yürekten teşekkür ediyorum siz olmasaydınız olmazdı. Ücret alıp makam ve mevki bekleyerek değil Allah rızası için yaptınız. 31 Mart seçimlerinde bunu göreceğiz. Bir çivi çakandan Allah razı olsun. 15-16 yıldır iktidardayız. Onlar söylerİ AK Parti yapar. Onlar söylesin, Faruk Özlü yapsın.”dedi.

 

“Düzce’yi Şampiyonlar Ligi’ne taşıyacağız”

Ardından kürsüye çıkan Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, salondaki coşkulu kalabalığa teşekkür ederek, başladığı konuşmasını ; “Keşke hepinizin adını tek tek sayacak vaktim olsa diyorum. Her birinizin adını saymak ve teşekkür etmek isterdim. 2001 yılından itibaren emeği olan taş üstüne taş koyan tüm teşkilat mensuplarımıza şükran sunuyorum. Bugün bizim için kutlu bir gün. Burada belediye başkan adaylarımızı takdim edeceğiz. Biz halka hizmetin hakka hizmet olduğunu Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la beraber tecrübe ettik. Yağan yağmurda beraber ıslandık. Düzce çok genç bir il. Burada ilan edilecek adaylarımızla önümüzdeki 5 yıl Düzce’yi Şampiyonlar Ligi’ne taşıyacağız. “10 da 10 zaferle seçimi tamamlayalım, liderimiz size güveniyor.” diyerek  tamamladı.

”Düzce’yi Bolu Dağı ile Sakarya ırmağı arasına sıkışmış bir il olmaktan kurtaracağız”

Kürsüye davet edilen AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, partisinin Düzce ilçe ve belde adaylarını açıklamak için geldiğini belirterek, “Çok sevdim ben seni yeşilim Düzce” dedi ve şöyle devam etti:

“Hizmetlerin tümünde emek var, inanmış insanların davası bu. Bu dava dünyanın neresinde bir mazlum varsa onun gözyaşını silme derdinde olan insanların davası… 81 milyonu kucaklayan bir anlayışla kendimizi anlatmaya devam edip her gönüle gireceğiz. 17 yılda diriliş ve yükseliş destanı yazdık. Girdiğimiz her seçimden alnımızın akıyla çıktık.  17 yıldır gece-gündüz demeden çalışıyoruz reformlar devam edecek. Geçmişimiz de geleceğimiz de belli. Milletimiz müsterih olsun. 81 milyon vatandaşımızın hakkı bizim hakkımızdır. Biz üretiyoruz, bir hizmete varız. İnce eleyip sık dokuyoruz. Biz günlük siyasi karalamalarla uğraşmıyoruz. Bizim bir tane Türkiye’miz var ve bu ülke hepimizin .

Kim ne derse desin Türkiye şahlanmaya devam edecek. Durmak yok, yola devam dedik. Düzce bu kutlu yolculukta bizi hiç yalnız bırakmadı. İnanıyoruz ki Düzce kendine yakışanı yapacaktır. Düzce’yi Bolu Dağı ile Sakarya ırmağı arasına sıkışmış bir il olmaktan kurtaracağız.  Düzce için bakanımız büyük bir şanstır en büyük oyla desteğinizi gösterin biz de sizleri alkışlayalım.  Millet bize yürü dedikçe yürürüz. İnşallah 31 Mart’ta üzerimize düşeni yapmaya hazır mıyız?”

dediği konuşmasının son bölümünde  “Şimdi seçim akşamında sandıktan çıkacak oylarla Düzce’ye hizmet etmeye talip olmuş adaylarımızı tanıtmak istiyorum.” diyerek il, ilçe ve belde adaylarını tek tek davet ederek tanıtımını yaptı.

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin ve diğer parti önde gelenlerinin yakın ilgi gösterdiği  Akçakoca Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yemenici  çok keyifli olduğu görülen aday tanıtımında Sadece Gölyaka adayının değiştiği Ak diğer adayların bir öneki dönem başkanları ile yola devam edildiği 31 Mart adayları

Düzce: Faruk Özlü

Akçakoca: Cüneyt Yemenici

Cumayeri: Recep Tuna

Çilimli: Muhsin Yavuz

Gölyaka: Yakup Demircan

Gümüşova: Ahmet Azap

Kaynaşlı: Erol Bayraktar

Yığılca: Muzaffer Yiğit

Beyköy: Osman Kılıç

Boğaziçi: İbrahim Ercan

 

olarak belirlendi.

 

Aday tanıtım toplantısı adaylar, il başkanı ve milletvekillerinin sahneye çağırılarak toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
UA-138704767-1