117 parsel ve diğerleri Sümen altımı edilecek İttifak ruhuna göre | Akçakoca Ses | Akçakoca'nın En Büyük Haber PortalıAkçakoca Ses | Akçakoca'nın En Büyük Haber Portalı

SON DAKİKA

117 parsel ve diğerleri Sümen altımı edilecek İttifak ruhuna göre

Bu haber 23 Şubat 2021 - 7:30 'de eklendi ve 917 kez görüntülendi.


Abant kahvecisinde yapılan Barış Toplantısının yankıları sürüyor.Daha düne kadar Okan Yanmaz için Akçakoca da ittifak yok iken İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlunu bile muhattab almayan Sayın Yanmaz Şimdilerde ağzından düşmeyen cümle İttifak bize yardım etmiyor 

Ne zamanki Kadem Direk’in istifasıyla Mecliste çoğunluğunu kaybederek Tekrar yandaş aramak adına Ak parti saflarına yaklaşan Okan Yanmaz Umursamaz tavırlarıyla adeta otobanda son sürat giden bir otomobilden farksızdı 

Akçakocalı yazar Ergun Aşçı yazdığı yazıda Konuya çok güzel bir açıklık getirmiş 

İŞTE O YAZI 

OKAN YANMAZ İÇİN KAYYIMDAN ÖNCE SON ÇIKIŞ
Okan Yanmaz otobanda trafik kurallarına pardon ittifak kurallarına uymayan daha doğrusu kurallara uymaya gerek görmeyen son sürat giden bir otomobilin şoförü gibiydi.
Otobanda Esved Sarıoğlu’nun otomobiline zarar vermiş ancak Esved Sarıoğlu’nun feryatlarını umursamamıştı bile.
Umursamamakta ki rol modeli de muhtemelen Devlet Bahçeli’ydi. O her istediğini yaptırıyorsa Okan Yanmaz’da aynısını yapabilirim demiş olmalıdır. Belli ki rol modelinin nelere müdahil olup nelere müdahil olmadığını yeteri kadar anlayamamış.
Okan Yanmaz, Esved Sarıoğlu ile çekişmesinin başlangıcında yerel iktidarın başı olması hasebiyle kazanan gibiydi, ama MHP Düzce İl Başkanın başkanlık ettiği toplantıya girmeden önce bu toplantının son çıkış olduğu, eğer bu çıkıştan çıkmazsa gireceği yolun kayyım yolu olduğu anlatılmış olmalıdır.
Toplantıda bol bol birlik ve beraberlik vurgusu yapılmış, ne yani bu toplantıdan önce Okan Yanmaz, Esved Sarıoğlu, MHP’li meclis üyeleri ve AKP’li meclis üyeleri birlik ve beraberlik içerisinde değiller miydi söz konusu olan Akçakoca’nın menfaatleri olduğunda.
Daha önce birlik ve beraberlik olsaydı bu toplantıya bundan önce sayısını tam bilmediğimiz toplantıya gerek duyulmazdı ki. Yani iki yıldır birlik ve beraberlik olmadan yönetiliyormuşuz, bu birlik ve beraberlik olmadan yönetilmenin verdiği zararları kim tazmin edecek? (!)
SON ÇIKIŞTAN SONRA NELER OLACAK?
Bağımsız meclis üyesine ya da ayrılabilecek bir meclis üyelerine ihtiyaç duyulmayacaktır. Belediye meclisinde kararlar AKP’li ve MHP’li üyelerin ortak oyları ile geçecektir..
117 nolu parsel ve benzeri birkaç yer için koparılan vaveyla sona erdirilecek sanki bu mevzu Akçakoca’da hiç gündem olmamış gibi davranılacaktır.
AKP’li bir meclis üyesi Akçakoca Belediyesinde mühim bir göreve getirilebilir, imar komisyonu başkanlığı gibi mesela.
Okan Yanmaz DSİ‘nin Akçakoca Belediyesine çıkardığı 80 milyonluk borcun ilk taksitini ödemek için her çareye başvurmak zorunda kalacaktır, belki de katamaranı bile satmak zorunda kalacaktır.
Belediye çalışanlarının maaş alacakları azalmayacak artacaktır.(Birlik ve beraberlik vurgusun yapıldığı yerde maaş alacaklarını istemek bir gaflet olarak değerlendirilecektir.)
Cüneyt Yemenici’nin zamanında bile imar verilmeyen sahil kenarındaki bazı arsalara çok katlı imar izinleri verilecektir.(Temel atma törenlerine Okan Yanmaz bile katılabilir, birlik ve beraberlik vurgusunu yerine getirebilmek için.)
Havanda su dövmek manasına gelineceği biline biline OSB gibi mevzularda yan yana geliniyormuş gibi yapılacak ve bu yan yana gelmenin haberleri sık sık servis edilecektir.
Okan Yanmaz’ın bir aydır süren suskunluğuna, Esved Sarıoğlu’nun da eşlik edecek olması kimse için sürpriz olmayacaktır. Asıl sürpriz iki taraftan birinin bu mevzu hakkında, ya da mevzuyu çağrıştırabilecek tarzda konuşması olacaktır.
PİRUS ZAFERİ
Bu çekişmenin galibi aslında Esved Sarıoğlu. Bir zafer kazandı ancak bu zafer siyasi manada bir Pirus zaferi.
Esved Sarıoğlu’nun Okan Yanmaz’ın tekrar MHP adayı olduğu bir seçim de AKP’nin adayı olması söz konusu bile değildir. Aslında Okan Yanmaz’ın tekrar aday olmadığı bir seçimde bile aday olması imkânsıza yakındır.
Çünkü Cumhur İttifakının varlık sebeplerini yeteri kadar anlamamış ve bu varlığın içerisinde olmanın gereklerini yerine getirememiş bir siyasetçi olarak değerlendirilecektir.
Yani Okan Yanmaz’a otobanda kayyımdan önce son çıkışta çıkışa yöneltmek için eşlik ederken AKP içerisinde kendi siyasi ikbalinin de sonuna gelmiştir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
UA-138704767-1