AKÇAKOCA KAMU SİYASET VE İŞ DÜNYASI ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI | Akçakoca Ses | Günlük Yerel Bölgesel Haberler
SON DAKİKA

AKÇAKOCA KAMU SİYASET VE İŞ DÜNYASI ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Bu haber 10 Ocak 2019 - 10:47 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Akçakoca Siyaset ve iş dünyasından kutlama mesajları yayınlayanlar

BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YEMENİCİ

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yemenici mesajında şu sözlere yer verdi “10 Ocak, basın çalışanlarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Basının önemi, teknolojik gelişmeler nedeniyle günümüzde daha da artmıştır. Olayları doğru, ilkeli, meslek etiğini her şeyin üstünde tutarak özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, objektif görev anlayışıyla değerlendiren, halkın gözü kulağı ve sesi olarak kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de imkan sağlayarak toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirerek halkın bilgilenmesine ve bilinçlenmesine de önemli katkılar sunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerimle ilçemizin, ilimizin tanıtılmasına ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, sorunların çözümünde bizlerle birlikte yol alan tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor, ebediyete intikal eden değerli gazetecilerimizi rahmetle anıyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum” diye ifade etti.

…………………………………………………………………..

FİKRET ALBAYRAK CHP AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

 

 

Basın Özgürlüğü, Türkiye’nin olduğu gibi Akçakoca’nın da gelişimi ve şeffaflığı için hayati önem taşımaktadır. Özgür, baskılara boyun eğmeyen, kalemi bağımsız gazetecilerimizin, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.

…………………………………………………………………………………

 

MHP AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI M.Okan YANMAZ

 

Kamuoyunun haber alma ihtiyacını toplumsal sorumluluk bilinciyle idame ettirmek gazeteciliğin birinci ilkesidir.

Her türlü şartlarda tüm zorluklara rağmen demokratik değerleri koruyan kişilik haklarına saygı gösteren ve toplumun doğru bilgilenmesini sağlayan siz çalışan basın mensuplarımızın gününü kutlar görevlerinizde başarılar dilerim.

AK PARTİ AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI DERGAH AKÇA

 

Yaşadığımız topumun vazgeçilmez unsurlarından biri olan basınımız, kamuoyunun bilgilendirilmesinde, ülkemiz ve daha önemlisi ilçe gündeminin şeffaf, tarafsız ve doğru bir şekilde vatandaşlarımıza aktarılmasında, üstlendiği görev itibariyle en önemli kurumlarımızdan biridir. Ülkemizin her köşesinde özverili çabaları ile insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak üzere görev yapan basın çalışanlarımız, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olmada misyonunu, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirerek, düşünce hürriyeti ile hak ve adaletin sağlanmasında etkili bir araç olmuştur. Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, zorlu çalışma koşullarında mesai mefhumu gözetmeden, fedakarca çalışan tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

……………………………………………………………………………..

MHP AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI Mustafa ÖZENSEL

 

Hayatımızın en önemli unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğümüzün temel taşı olan basınımızın 10 ocak çalışan gazeteciler gününü en samimi dileklerimle kutlar yaptıkları bu zorlu ve fedakarlık gerektiren görevlerinde başarılar dilerim.

Mehmet N.Pazvant… Akçakoca Tic.ve San Odası Yön.Kur.Bşk.

Değerli Basın Mensupları;

Toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan basın yayın kuruluşlarını ayakta tutan, onların işlevlerini yerine getirmesini sağlayan basın mensuplarıysa bu sektörün isimsiz kahramanlarıdır. Gazetecilik zor bir meslek. Zaman-mekan tanımayan, büyük özveri ve fedakarlık isteyen, yeri geldiğinde sevdiklerinden, ailesinden çalan, meşakkatli ve yıpratıcı bir meslek. Bu mesleğin erbapları her türlü saygıyı, takdiri fazlasıyla hak etmektedir.

Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden gazeteci arkadaşlarımızın meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi günümüzde daha da önem kazanır hale gelmiştir.

Basın çalışanlarımızın prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için teşekkür eder. İlçemizdeki tüm basın mensuplarının “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
UA-138704767-1